Výstup Novaku Djokoviča je najväčším šokom roky, ale tam boli stopy

Nie je to len Sam Querrey, svet č 41, ktorý sa snažil nájsť najmenší náznak zraniteľnosti, keď slúžil svojej ceste k najväčšiemu rozrušeniu nedávnych sezón. Tam bola tiež klesajúca časť šatne stále v tvrdení, ktorí za všetku svoju úctu k obhajcovi šampión, ktorý začal sezónu sníval o kalendár Grand Slam, by ho čoskoro uvidia v lietadle späť do Belehradu, ako sa pohybuje do štvrtej round.

Napriek všetkým šanciam a očakávaniam sa to stalo. Querrey, najľahšia mužská mena – ktorej vystúpenie v americkom televíznom Bet365 stavky online programe sa skončilo s tým, že jeho zvolený partner odmietol odpovedať na svoje texty – sa dostal k francúzskemu Nicolasovi Mahutovi.Big Sam bol zaslúžený a potešený víťaz, 7-6 (6), 6-1, 3-6, 7-6 (5) za dve minúty do troch hodín, ale po dvoch dňoch sa to zdalo byť oveľa dlhšie než to. Novak Djokovic vyradil z Wimbledonu Sam Querrey Prečítajte si viac Čo sa stalo – a čo znamená Djokovičovo šokové vyhosťovanie Murrayovi, Federerovi a ostatným nadšencom? Škót, ktorý pokračoval v peknom víťazstve nad Millmanom, bol katapultovaný do priamej favorizácie. Švajčiarsky, aj keď, bude mať šancu na svoje šance. Pravdepodobnosť sa bude stretávať vo finále už druhýkrát. Posledné slamové víťazstvo Federera bolo v roku 2012, keď porazil Murrayho pod strechou. Posledný úspech Murrayho bol o rok neskoro v nádhernom slnku, keď porazil Djokoviča. Je to lahodný cyklus histórie.

Čo sa stalo, jeden človek si myslí, že vie.Pred týždňom John Alexander – bývalá austrálska zdvojnásobiteľská hviezda a novozvzdušnený liberálny poslanec za “strieborný” sedací systém Bennelong v krajine vo všeobecných voľbách počas víkendu – predpovedal problémy pre Djokoviča. “Nebude sa zrútiť, je to príliš dobrý hráč,” povedal pred turnajom, poznámky, ktoré sa nedostali ďaleko za jeho volebný obvod – a neboli úplne presné. Zvyšok Alexandrovej prognózy však dáva zmysel.

“V jeho hre sa objavia nejaké praskliny,” povedal. “Na Australian Open bol náznak toho, čo sa deje v jeho mysli, pretože spomalil svoje prvé Unibet stavky na pocet golov servírovanie až na 185 km / h.Dostal veľmi vysoké percento z prvých služieb, ale na jednom mieste slúžil dve dvojité chyby v rade. “Mám pocit, že stratil dôveru vo svoje druhé poslania, a preto spomaľuje svoje prvé podanie. Či už stratil dôveru. alebo má trochu jázd, čo neviem, ale vyzeralo to nervózne. “Stalo sa to aj s ďalšími skvelými hráčmi, dostanú sa v druhom poradí a je to začiatok konca , Pod tlakom nad piatimi súpravami na povrchu, kde je porcia veľmi dôležitá, možno to dopadne? “Facebook Twitter Pinterest Sam Querrey oslavuje víťazstvo nad Novakom Djokovičom. Fotografia: Tom Jenkins pre opatrovníka

Ako správny bol Alexander v tomto ohľade. V minulom roku Djokovič priemerný prvý rýchlosť slúžil rýchlosťam 117 míľ za hodinu.V tomto turnaji bol takmer celkovým maximálnym rýchlostným zoznamom, 49. pri 122 mph; a v sobotu bol označený jeho sklz. Zaznamenal raz túto značku s vysokou rýchlosťou, ale dosiahol priemernú rýchlosť 111 mph (5 mph pomalšie ako v roku 2015) a 93 km / h na druhej strane (4 míle za hodinu).

To sú len čísla. Avšak vizuálne dôkazy boli viac znepokojujúce. Djokovič chýbal v sobotu, hoci nič ako energetický deficit, ktorý odčerpal jeho tenis do bodu impotencie skôr, ako utrhli v piatok večer dážď.

Zdá sa, že ide o fyzický, , pretože má strach vnútornú silu pod tlakom a tam bolo veľa v tomto treťom kole zápasu.Jeho koordinácia a rovnováha neboli v piatok v synchronizácii, o niečo lepšie, keď sa vrátili v sobotu.

Avšak nemohol robiť to, čo skoro vždy robí: nájsť cestu. Je to pre neho ťažko katastrofa. Je stále najlepší hráč na svete. On bol pochopiteľne nedostatočný pri rýchlo zvolanej tlačovej konferencii a pripustil, že sa chce len čo najskôr dostať z miesta. Ale už nie je vo Wimbledone a zrazu to robí tento turnaj oveľa zaujímavejším. Facebook Twitter Pinterest Wimbledon 2016: Andy Murray a Novak Djokovič v akcii v šiesty deň